MarktPlaza

Dirk van Weelden - Mobilhome (Hardcover/Gebonden)

3x bekeken
48 minuten geleden geplaatst

Kenmerken

Conditie
Zo goed als nieuw
Levering
Ophalen of verzenden

Omschrijving

Dirk van Weelden - Mobilhome (Hardcover/Gebonden)

BCZ

210 pagina's


Dirk van Weelden (1957) is filosoof en schrijver. Voor zijn roman Mobilhome ontving hij de Multatuliprijs 1992. Voor zijn oeuvre tot dan toe ontving hij de Frans Kellendonkprijs 1999. In 2003 verscheen Looptijd en in 2005 Straatsofa, dat genomineerd werd voor de Jan Hanlo Essayprijs Groot 2007. In 2007 publiceerde hij Tempo, het vervolg op Looptijd en de roman Het middel, waarbij hij tegelijkertijd zijn bijbehorende weblog lanceerde.
In 2009 verscheen Een maand in Manhattan, Van Weeldens literaire logboek achter de schermen van een documentaire over New York, die uitgezonden werd in het kader van het Hudsonjaar.

Mobilhome is minder een roman als wel een verhalenbundel, en als zodanig een ‘mentale atlas’. De ik-figuur beweegt zich door het boek als door een stad, waarin elke straathoek zijn eigen herinnering, zijn eigen verhaal heeft, steeds met andere tegenspelers. Alle stappen die een mens in zijn leven heeft gezet, vormen de onzichtbare plattegrond van dat leven. Het stratenpatroon valt met geen enkel ander samen, maar soms zijn er raakvlakken als twee levens kortstondig langs dezelfde weg optrekken.

Dirk van Weelden had zijn boek in een bestaande stad kunnen laten spelen, maar dan had het veel van de charme die het nu in zich draagt moeten missen. De stad in Mobilhome is een imaginaire, een verbeelde stad, opgebouwd uit elementen die van een stad een stad maken: het havenkwartier, het museum-eiland, de uitgaansbuurt, het Plein van de Overwinnaars. Het soort stad waarin je in dromen rondzwerft: je slaat een je bekend voorkomende straathoek om en staat ineens in een heel ander stadsdeel dan je verwachtte. De losse elementen kloppen, maar de samenhang is zoek.
Net als die stad der verbeelding is de roman opgebouwd uit elementen die in zichzelf kloppen, die waar zouden kunnen zijn of die althans vagelijk aan de waarheid doen denken. Het verhaal over het prinsdom Sealand, gevestigd op een oud marinefort in de monding van de Theems… Ik meen ooit zoiets gelezen te hebben, maar kan me er geen namen bij herinneren. Van Weelden trekt dit verhaal naar zich toe, sleurt het in zijn boek, zoals er later een schilder wordt opgevoerd die stadsgezichten geheel naar eigen inzicht opvrolijkt met al tweehonderd jaar geleden afgebroken kerkgebouwen.

Bespaar portokosten bekijk ook mijn andere advertenties